Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Різдвяне привітання пароха

05-01-2017

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ! 

   Христос рождається ! В час, коли людство потерпало від страшної недуги беззаконня, коли темінь гріха остаточно полонила безбожним сном людей, надію на зміни в їхньому житті надавали слова пророка Ісаї: "Дитя народилося нам, даний нам Син, і влада на раменах Його, і кликнуть ім'я Йому: Дивний порадник, Бог сильний, Отець вічності, Князь миру..." (Іс.9,5) - ці слова призадуми обертаються у слова надії, коли читаємо далі пророка : "І світло місяця буде, як світло сонця,а світло сонця буде всемеро ясніше, - як світло сімох днів - того дня. Коли Господь перев'яже рани свого народу та вигоїть синці йому завдані"(Іс. 30,26). Слова Святого Письма, якими Бог привідкриває завісу втаємничення спасіння людського роду, слова, які визначають місце Богочоловіка у цій місії.

Богочоловік Ісус Христос, що народився понад дві тисячі років тому і непокоїть серця людей по сьогодні , - хто Він? Що криється за Його народженням і яка Його місія? З чим прийшов у світ і від кого? Ось більше, як дві тисячі років люди шукають собі відповіді на ці питання. Філософствують над Христовою наукою, змішують її з набутими відкриттями, перекручують її, трактуючи на свій лад, бо людям важко збагнути, що з Його приходом змінилися цінності людського суспільства, взаємини між людьми, настала нова ера людського життя на землі. А ті, хто вдовольнилися відповіддю, що лине зі сторінок Святого Письма, і довірилися Самому Христові - стали щасливими християниноми.

"Я прийшов, щоб люди повернулися до життя вічного і осягнули вічне буття в Бозі" - так образно можна визначити місце народженого Богомладенця в історії людської цивілізації. Людям, заангажованим до постійного науково-технічного прогресу, до самовдосконалення і самопізнання, вкрай важливо мати відкриті горизонти майбутнього. І коли вони, у вирі власного життя, свою волю підпорядковують волі Господній і коли воля людей співзвучна з Божественним Провидінням, то такі люди відкриті на сприйняття Господа нашого Ісуса Христа. Власне Ісус Христос - Син Божий вказав людям дорогу, якою вони повинні прийти до Бога, а саме: " Я - Дорога, Правда і Життя... і ніхто не приходить до Отця, тільки Мною" - сьогодні Він спішить назустріч з людьми за для Божої любові, Сам стає людиною досконалою без тіні фальші, повною смирення і терпеливості, як Посередник між Всемогутнім Богом і Його архітвором. Як мудрий садівник, Він вимолює людям право на позитивні переміни у їхньому житті.

Як Учитель, вчить і заохочує до слухання Слова Божого, наголошуючи: "Хто бачить Мене, той бачить того хто послав Мене. Я Світло, на світ прийшов, щоб кожен, хто вірує в Мене, у темряві не зостався... Слово, що Я говорив, - останнього дня воно буде судити... Бо від себе Я не говорив а Отець, що послав Мене, - то Він мені заповідь дав, що Я маю казати і говорити..."(Ів. 12,46-50). Не силує і не накидає людям тягарів, лише заохочує:" Хто хоче за Мною йти... навчіться від мене лагідності і смирення" ( Мт.10.11, 29-30) милосердя і терпеливості. Просить, щоб за життя прагнули бути блаженними, памятаючи: " Блаженні ті, хто слухає слова Божого і його береже"(Мт.11,28).

  Свою допомогу Христос, як лікар, пропонує людям, які спіткнулися, допустили сумніви і зневіру до свого серця. Виявляє вболівання і особливу опіку людям, що вчинками своїми стягли на себе Божу справедливість. "Лікаря не потребують здорові, а слабі! Ідіть же, і навчіться, що то є:" Милости хочу, а не жертви". Бо Я не прийшов кликати праведних але грішників до покаяння" (Мт. 9,12-13) - промовляє Господь. Заохочує не боятися тягарів, бути відважними, щоб божий мир панував у людському серці. Люди, які прийняли це слово, прагнуть світла і несуть правду Божу для ближніх словами святого Письма:" Хто вірує в Сина, той має вічне життя..."(Ів. 3,36). «З нами Бог розумійте народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог» - пророчі слова, якими прославляймо Христове народження, і цією прославою запросімо Богомладенця до свого серця, щоб з Ним і через Нього могли втішатися радістю Царства Божого.

Христос рождається! – вітаймо одне одного, і в такий спосіб свідчімо, що місія Бога, що прийшов у світ не окреслюється часом. Так, коли прийшла повнота часу, Творець неба і землі, Отець всього живого, посилає Свого Єдинородного Сина Ісуса Христа до людського роду як Голос Божого Слова. І, щоб бути зрозумілим, доступним для людини, Він приходить у людській природі. Приймає плоть від Пресвятої Діви Марії, від природи – потребу в їжі, пережиття різних стихій, від людського суспільства – різного роду терпіння, щоб бути з нами вповні людиною, лише без гріха. І все це, щоб бути людині прикладом для наслідування, бути для неї дорогою до вічного буття в Бозі. З нагоди Христового народження бажаю Вам правдивого зростання у вірі, надії і любові. Хай найкращі різдвяні емоції стануть твердою опорою переконанням, що Христос – істинний Бог, Світло, що просвічує кожну людину, Слово Отця, що лікує кожну рану, Дорога до вічного буття в Бозі. Хай здоров’я Ваших душ і тіл не буде скалічине гріхами. Хай у сім'ях і родинах Ваших завжди буде присутній Спаситель Христос!

На зразок Пресвятої Діви Марії, скажімо Ісусові: "Так, я Словом Твоїм себе оживляю, я - Твій, Господи. Сьогодні серце моє - ясла для Тебе, і коли мені добре, і коли Бажаєш, щоб з Тобою двигати хрести сьогодення. Хай світлом Твоєї Премудрості наповниться моє серце і розхмариться моя душа від жахів сьогодення, усміхнене обличчя хай буде знаком духовної радості". Хай віра нашого серця виразиться відвагою в обороні правди і справедливості. Хай любов наша не омине потребуючого і знедоленого. Хай кожна християнська душа торжествує. Славімо Його! Парох

 

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS