Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Святіший Отець Франциск закликав до відваги та креативності в проповідуванні Євангелія

02-06-2015

Зустріч розпочалася 29 травня аудієнцією у Святішого Отця Франциска, який, звертаючись до присутніх, закликав їх до відваги і креативності в навчанні віри. Він підкреслив, що люди наших часів очікують від Церкви «здатності крокувати з ними, пропонуючи їм супровід та свідчення віри, яка чинить солідарними з усіма, а особливо – з найбільш самотніми та маргіналізованими». «Скільки убогих, зокрема убогих духовно, - зауважив Папа, - очікують на Євангеліє, яке визволяє!» Вітаючись із Вселенським Архиєреєм, представник УГКЦ подякував Папі за підтримку українського народу в обставинах зовнішньої агресії та просив надалі молитися, щоб Господь зупинив кровопролиття і страждання невинних людей в Україні.

Цьогорічне засідання Комісії було присвячене питанню місця і завдань катехизації в контексті нової євангелізації. Особливу увагу учасники зустрічі присвятили особі катехита, його покликанню, компетенції та завданням. Окрема дискусія відбулася щодо проекту документа на тему катехизації, який мав би краще висвітлити практичні елементи, пов’язані з покликанням та служінням катехита. Голова Папської ради – Архиєпископ Ріно Фізікелла, зупинився на підсумках Року віри, а також розказав про заходи, які, на доручення Святішого Отця Франциска, Рада планує провести в рамках Надзвичайного ювілейного року Божого милосердя.

Владика Богдан, беручи участь в дискусіях, звернув увагу на кілька елементів, пов’язаних із катехизацією, а саме: роль християнських батьків як перших свідків віри для своїх дітей; роль хресних родичів у процесі передавання віри своїм похресникам; необхідність наново оживити свідомість того, що в рамках церковної спільноти єпископ та священики стають першими катехитами. При цьому він навів приклад вчительського служіння Слуги Божого митрополита Андрея Шептицького. Окрім того, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ висловив побажання, щоб у документах Апостольської Столиці бралася до уваги багатоманітність духовної та богословської традиції Католицької Церкви, невід’ємною частиною якої є Східні Католицькі Церкви. Черпання з чистих джерел богословської та літургійної традиції Християнського Сходу, як рівно ж посилання на відповідні канони сучасного Кодексу канонів Східних Церков, на думку промовця, допомогло б, з одного боку, східним католикам розпізнати себе адресатами документів Апостольської Столиці, а з іншого боку – стало б джерелом духовного збагачення для католиків латинського обряду. Наприкінці дискусій Секретар Синоду Єпископів УГКЦ висловив побажання, щоб катехити латинської традиції в країнах новітньої еміграції українців були більш вразливі до специфічних потреб дітей та молоді, які належать до Східних Католицьких Церков, та враховували цю специфіку в навчанні релігії в католицьких школах.

Учасники зустрічі зі свого боку висловили вдячність за представлені напрацювання УГКЦ в ділянці катехизації, зокрема за Директорій з катехизації, та запевнили владику Богдана про молитву за мир в Україні та за Боже благословення для українського народу.

http://news.ugcc.ua/

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS