ХРИСТОС ВОСКРЕС! Великоднє привітання пароха.

28-04-2019

"Хай воскресне Бог, і розбіжаться вороги Його,

 і хай тікають від лиця Його ті, що ненавидять Його !"

( Пасхальної утренні стих).

 

     Тріумфальний клич великодньої ночі наповнює людські серця незбагненною тайною і очікуванням чогось незвичайного, а пережитий біль і смуток, розділений з учнями Христовими та побожними жінками на Голгофі, перемінюється у невимовну радість - Дорогий і люблений Учитель, Котрий пережив таку зневагу, смерть і покладення до гробу  -  Воскрес!

     Вчорашнє, оповите зловіщими хмарами, небо, в цей недільний ранок, зблиснуло яскравим сонячним промінням, засліпило очі зболеним жінкам, що поспішали до гробу Ісуса, несучи в своєму серці зажуру і миро, щоб ще хоч раз торкнутися Господа і виявити Йому  свою любов. Розпука і страх, що панували ними зовсім не були співзвучними з цією природною ідилією воскресного ранку. Чи могли в тій хвилині вони очікувати  переміни у серці, коли побачили відвалений камінь від гробу? Могли, бо Божественний Учитель не раз наголошував про Свої страждання і смерть, про своє воскресіння. Та в цій хвилині, побачивши відвалений камінь, подумали про осквернення гробу.

     "Чого шукаєте Живого між мерцями" - окличним голосом привітав  ангел жінок, - Його тут немає, Він воскрес"( Лк.24,5). Слова ангела, ніби зняли полуду з очей, - а й справді Він потішав нас, щоб не стратили віри, щоб  не стратили надії і певності у своєму майбутньому - бо двері до цього майбутнього - Він, Воскреслий Христос! Переживаючи цю переміну, поспішили ділитися радістю найперше з Христовими учнями, а відтак, і з  нами - людьми  XXI-го  століття.

            Христос воскрес! - така радісна звістка своїм відлунням досягає серця кожної людини, яка пізнала у Христі - Дорогу, Правду і Життя, яка подальшу життєву дорогу контролює словами Самого Воскреслого: "Коли хто не перебуватиме в Мені, той буде відкинений геть, як галузка і всохне"(Ів. 15,6). Тож, прийнявши цю вістку про Христове Воскресіння, не закриваймо її лише у своєму серці , а ділімося нею з цікавими і люблячими, ревними і відважними, обтяженими спокусами цього світу, непевними в собі і байдужими, щоб, за словами Івана Золотоустого, ніхто не залишився поза цією радістю. Христос воскрес! - і душа, зморена земними тягарями, обкрадена обіцянками - міражами, зневірена сама в собі, віднаходить у Воскреслому мир і спокій, надію і стабільність, впевненість і відвагу.

     "Мир вам!" - і хто цей мир готовий прийняти - приймає самого Воскреслого.  Його слово адресоване  кожній людині, як обтяженій сьогоденням, так вбогій і ув’язненій, недужій і засмученій, розчарованій і зневіреній - "Я з вами до кінця віку"(Мт. 28,20).

     Христос воскрес! - радість від цього торжества хай переповнює серце кожного християнина. Хай ця радість дасть нам зрозуміти Божу милість у сходженні до аду,  до тих що перебували в адових кайданах, котрим  також об'явилося  Світло невечірнє...

     Ділімося пасхальною радістю  у власній сім'ї, у своїй родині, у нашій християнській спільноті, з усіма людьми доброї волі...                                                                  

     Парох.

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS