Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

З Новим Роком!

31-12-2013

Ось ми знову на порозі Нового Року. Оглядаючись в минуле, зважуємо досягнення, оцінюємо можливості, вдивляємося в зміст своїх невдач, несправджених мрій, стараємось глянути в майбутнє. І це закономірно, бо так Боже провидіння мотивує людського духа до горизонтів сходження, до активного життя і осягнення бажаних здобутків. Завдяки цьому аналізу пізнаємо шляхи вибору, власні можливості самовизначення і дорогу самореалізації. Щасливою є та людина, коли її бажання співзвучні з голосом власного сумління, коли почуття щастя не обмежується власними успіхами, але й  загальним людським добром.

Два шляхи перед людиною  - шлях до світла і шлях у темряву. Новорічний настрій мусить вмістити, попри ейфорійний настрій зустрічі Нового Року, роздуми про життєвий наступний крок. "Чого прагну для себе і яким шляхом піду, щоб осягнути бажане? Чи це бажане є вдоволенням лише для мене, чи, попри моє задоволення, і моєму оточенню добре? " - ось думки, якими визначаємось з пріоритетами на майбутнє.

Кожному прожитому рокові визначаємо якісний стан. Той чи інший рік - рік здобутків, рік валового  зросту продукції і неабияких досягнень в медицині, освіті - як часто ми чули за свого життя ці слова. Слова, якими повинна характеризуватись співпраця людського суспільства. А ще якби вони не були словоблуддям, якби вони віддзеркалювали реальність, а не лише були б відвічними бажаннями людини! Минулі роки, як епоха становлення Української держави, як для нашої держави, так і для загалу людського на планеті, мають одну негативну оцінку - економічна нестабільність, поглиблення економічної кризи, загострення міжнаціональних інтересів і боротьба за національну свідомість. Чому так? Бо суспільство розходиться різними дорогами, одна частина людей прагне світла через самопожертву, інша ж, частенько, вибирає дорогу темряви і бездуховності, дорогу брехні і нереальних обіцянок, дорогу підступності і насилля, страху і терору задля своєї непогамованості і зажерливості.

2013 рік, як і минулі, для нас був сповнений надіями і сподіваннями. Для багатьох став роком становлення і у певних речах - роком досягнення. Став роком втрат як в особистому так і в національному розумінні.  З минулих років в нього ми потягнули міжусобні чвари і непорозуміння, брак поваги до ближнього і постійно наростаючий духовний занепад, спрагу наживи і безвідповідальність. Та попри вищезгадані негаразди  2013 рік для українського народу став роком громадянської  і національної зрілості, роком, у якому ми - українці, заявили дуже голосно про себе  світові  і нашим можновладцям, що ми  європейська  нація по духу самовизначення. Що ми ніколи не залишимо скривджених  і постраждалих без християнської підтримки і солідарності, що за моральні цінності і вартості людського життя стоятимемо в обороні аж до перемоги. В історію нашої держави впишеться 2013 рік впишеться золотими літерами за "Євромайдан", який переріс із бажання євроінтеграції у знак громадянської зрілості, свідоцтво нашої релігійної свідомості.

Найбільшим скарбом для людини є її духовний мир і певність у майбутньому! Така людина щасливою є від однієї думки – вона ніколи і за ніяких обставин не самотня. Коли вона має – дякує Богові за дар, коли переживає випробовування – надіється на Божу милість. Страхи перемагає певністю, що Всемилостивий Господь завжди захистить її, що їй і не годиться запалюватися гнівом на свого кривдника. Ось це все виразилося сердечною молитвою учасників "Євромайдану",що розрушила міжконфесійні кордони,  зичливістю і взаємопоміччю у людських взаєминах і правдивим християнським життям, що вирує у славній нашій столиці. Українці дали гарне свідоцтво світові і Богові в обороні правди і справедливості...

Хай Всемилостивий Господь вислухає наші молитви і надихне кожного , що живе на українській землі відвагою і переконанням, що наша сила в єдності і надії на Божественне Провидіння, в працелюбності і терпеливості, в мирі і взаємоповазі, що наша перемога над силами зла у нашій нетерпимості до беззаконня і  послідовності дій аж до перемоги.

 Щедрих Божих дарів Всім у Новому 2014 році! Хай об’являться вони кріпким здоров’ям, справжньою любов'ю до Господа і ближнього. В домі Вашому хай вистарчить статку і на милосердя! Перемоги над злом на віки віків.                                                                                                                  Парох

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS