Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

«Діла милосердя слід чинити з милосердям», − Папа Франциск

25-09-2013

Про це сказав Папа Франциск під час зустрічі в катедральному соборі міста Кальярі з бідними, які отримують допомогу від місцевої організації «Карітас», та з деякими ув’язненими з міської тюрми. Зустріч відбулася в неділю, 22 вересня 2013 року, під час відвідин італійського острівного регіону Сардинії, де Папа здійснив прощу до Марійського санктуарію Пресвятої Богородиці ді-Бонарія в місті Кальярі.

Святіший Отець зазначив, що сьогодні слово «солідарність» зникає з наших словників, тому що «спричиняє незручності». Чому? «Бо воно зобов’язує тебе дивитися на іншого і віддавати себе іншому з любов’ю», – сказав Папа Франциск. «Крім того, – вів далі він, – Христова покора - це не сентимент, вона є дійсною, виявляючись через рішення стати малим, перебувати з найменшими та відкинутими, прийти до нас, грішників», − повідомляєукраїнська служба радіо "Ватикан".

Однак не достатньо лише споглядати на Ісуса, потрібно також іти за Ним. Ісус прийшов не для того, щоб показатися, Він – це шлях, яким слід іти. У цьому контексті Папа склав подяку всім, хто присвятив своє життя ділам милосердя, заохочуючи їх бути витривалими на цій дорозі.

«Ми не можемо іти за Ісусом дорогою любові, – додав він, – якщо, насамперед, не житимемо в злагоді між собою, якщо не старатимемося співпрацювати, розуміти одні одних, вибачати іншим, визнаючи свої обмеження й помилки». Крім того, «діла милосердя потрібно чинити з милосердям». Святіший Отець засудив такі явища, як зневажливе ставлення до бідних під час надавання допомоги чи використання потребуючих у досягненні власних цілей. 

На завершення Папа також звернув увагу на те, що іти за Ісусом – означає сіяти надію, якої дуже потребує сучасне суспільство. І це слід чинити на всіх рівнях, у кожного свої завдання у цій сфері. Хтось має обов’язок чинити це в політичній та цивільній сферах, але кожен – через діла солідарності.

 

Департамент інформації УГКЦ

Назад

Архів новин