Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Оголошено дату освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві

09-02-2013

Відповідно до рішення Постійного Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувається цими днями в Княжичах біля Києва, під час Міжнародної всецерковної проші до Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі-України, 18 серпня 2013 року, освятять будівлю цього храму.

 

Як пояснив Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, у коментарі для Департаменту інформації (дивитися), освячення собору ще не означає завершення його будівництва. Нині завершений лише екстер’єр.

 

«Щоб можна було освятити собор, відповідно до приписів Церкви, потрібно спорудити в ньому нерухомий жертовник, - пояснює Предстоятель УГКЦ. -  Тому освячення храму полягає, передусім, в освяченні жертовника, престолу».

 

За словами Блаженнішого Святослава, час освячення буде символічним. «До Києва прибудуть паломники з усього світу, щоб відсвяткувати Хрещення Русі-України. Із цієї нагоди у Києві проходитиме Синод Єпископів УГКЦ і тут будуть наші владики з цілого світу. Крім того, ми очікуємо чисельної присутності гостей із Східних Католицьких Церков Європи і Глав Єпископських Конференцій Латинських Церков із різних країн», - пояснив Глава УГКЦ.

 

Обрядовим освяченням передуватиме цілонічне чування молоді. Після Літургії на березі Дніпра відбудеться відновлення хресних обітів, освячення води і обряд Хрещення дорослих, які будуть до цього готуватися.

 

«Ми вдячні всім тим, які докладають своїх зусиль до підготовки освячення  Патріаршого собору Воскресіння Христового та організації цього паломництва. Хочу запросити всіх наших вірних на прощу до Патріаршого собору і взяти участь в його освяченні», - наостанок додав Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ


Назад

Архів новин