Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Вібулася інтронізація Блаженнішого Святослава

28-03-2011

У Хрестопоклінну неділю, 27 березня, о 9.45 відбувся чин уведення на престол новообраного Глави УГКЦ Владики Святослава (Шевчука) яий розпочався Хресною ходою.  Процесія, очолювана хрестом і хоругвами, рушила від церкви Благовіщення Пресвятої Богородиці до  головного храму греко-католиків – Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Для участі у церемонії інтронізації до Києва прибули біля 60 ієрархів УГКЦ та інших Східних католицьких Церков, зокрема єпископи Мелхітської Греко-Католицької Церкви на чолі з Патріархом Антіохії Григорієм ІІІ (Лагамом), Секретар Конгрегації для Східних Церков Архиєпископ Кирил Василь, Апостольський Екзарх для католиків візантійського обряду в Сербії та Чорногорії Преосвященний Владка Юрій (Джуджар), Архиєпископ Пряшівський для католиків візантійського обряду Високопреосвященний Владика Іван (Баб'як), архимандрит Ян Сергій (Гаєк) з Білоруської Греко-Католицької Церкви. Завершилась процесія облаченям в архієрейські ризи новообраного Предстоятель Церкви Владики Святослава.

О 10.00 новообраний Глава Церкви зійшов на архієрейський амвон («кафедру» у центрі храму). Після цього секретар Синоду Єпископів УГКЦ Владика Богдан (Дзюрах) виголосив Синодальні рішення про вибори Предстоятеля Церкви.

Далі під спів «Аксіос!» (з грецької – «гідний», виголошується зокрема при рукопокладанні) було подано новому Главі Церкви предстоятельський омофор, і другу панагію (енкольпіон). А також митри, а відтак - нового жезлу. Напередодні, після оголошення про вибір Глави Церкви, Блаженніший Любомир (Гузар) вже було передано Владиці Святославові (Шевчуку) літургійні відзнаки Верховного Архиєпископа – енкольпіон (медальйон з образом Ісуса Христа), панагію та хрест, в яких колишній Глава Церкви упродовж минулого десятиліття служив Літургії.

Своє Предстоятельське служіння Владика Святослав розпочав Молитвою входження на первосвятительський престол. Її було укладено  на основі молитви єпископів при входженні на свою кафедру з рукописного архиєратикона Бачинського. Після цього пролунала запроваджена у часи Патріарха Йосифа (Сліпого) «Молитва за Патріарха».

Центральним літургійним моментом інтронізації, за візантійською традицією, є обряд посадження на горне сідалище, яке здійснюється після «Трисвятого». Після співу «Хресту твоєму...» відбудеться діалог між дияконом та Предстоятелем, і Владика Святослав піде до горного сідалища, де митрополити та найстарші єпископи тричі посаджуватимуть його на первосвятительський престіл Отця і Глави УГКЦ, Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Митрополита Київського, єпископа Кам’янця-Подільського.

Після цього Блаженніший Святослав виголосив своє перше патріарше слово. 

Департамент інформації УГКЦ

Назад

Архів новин