Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

святкування 25 річниці Львівського музично-богословського училища

30-04-2015

У середу після Томиної неділі, другої після Воскресіння ГНІХ, вже 25 рік поспіль у храмі Преображення Господнього (вул. Краківська, 21) на молитву Божественної літургії соборно сходяться випускники Львівського музично-богословського училища.

За давньою Церковною традицією, присутність дяка та церковного хору є невід’ємною частиною її богослужбово-літургійного життя, адже завдяки дяку-регенту уможливлюється молитовно-співаний супровід усіх богослужінь у храмі. Метою створення ЛМБУ якраз і стала необхідність професійного вишколу дяка-співця та регента церковного хору для потреб тої чи іншої церкви м. Львова та області.

За час свого існування у ЛМБУ було розпрацьовано навчальну програму, яка містила не лише ряд предметів щодо церковного співу, сольфеджіо, музичної теорії, гармонії, вокалу, а також і богословські предмети такі як: основи богослов’я, історія спасіння, біблійна екзегеза , устав богослужінь, релігієзнавство та ін. Період навчання тривалістю 3 роки давав можливість особі із середньою освітою досконало засвоїти навики церковного співу і вокалу, а також найголовніше, приготуватись до важливого покликання служити Богу і людям через богословську освіту та впровадження її на практиці повсякденної молитви у церкві.

Саме цього року минає 25-та річниця з дня заснування Львівського Музично-Богословського Училища, яку відсвяткували урочистою архієрейською Божественною літургією за участі Митрополита і Архиєпископа  Львівського владики Ігоря (Возняка), о. Ярослава Чухнія, о. Богдана Котлінського, о. Михайла Ткачіва, о. Ігоря Войтовича, о. Павла Цвьока та священиків-випускників. На Божественній літургії були присутні понад 50 випускників-дяків даного закладу, які своїм співом прикрасили супровід Архиєрейської літургії під керівництвом почесного диригента ЛМБУ Михайла Телюка. У своєму привітальному слові владика Ігор пригадав і наголосив на важливості високої духовності дяка-співця як необхідної особи при кожному храмі, а також закликав до плекання доброї якості церковного співу та відповідних знань катехизму. Більшість випускників здебільшого своїм співом прикрашають молитву у храмах нашого міста. Також завдяки їхнім старанням створені парафіяльні дорослі та дитячі хори. На завершення молитви усі учасники зробили спільну фотографію та поділись своїми спогадами про проведені спільні роки навчання на святковій трапезі.

о. Тарас Островський

Випускник ЛМБУ

Капелан ЛНУ ім. Івана Франка

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS