Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Ювілей нашого хору

07-10-2010

7 листопада 2010 року уся музична громадськість Львова зібралась у Храмі Преображення ГНІХ з нагоди відзначення творчого ювілею одного з найстаріших церковних хорів у Львові і в Галичині, хору «Родина» цього Храму. В рамках святкування відбулась також презентація книги Ярослави Крилошанської «Тадей Купчинський. Хорові твори».

Впродовж 100-ліття через високе мистецтво духовної пісні хор Преображенської церкви несе слухачеві свою любов до Бога. Колектив започаткував свій творчий шлях ще у далекому 1910 році з приходом до храму Тадея Купчинського, засновника та першого керівника хору, композитора, художнього керівника народних театрів, актора. За ці роки змінювались диригенти, розширювалася його музична палітра, збільшувалося коло його симпатиків.

З вітальним словом виступили парох Храму Преображення Господа Нашого Ісуса Христа отець Ярослав Чухній, старший викладач кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка, заступник декана з виховної роботи п. Михайло Телюк, а також попередній регент хору Михайло Бачинський. Про творчість Тадея Купчинського та його хорову спадщину розповіла сьогоднішній художній керівник хору «Родина» п. Ярослава Крилошанська. Під час урочистої академії згадано усіх регентів храму, які своєю жертовною працею долучилися до творчого зростання хору в різні періоди його становлення. І звичайно ж у виконанні хору звучали їхні хорові твори.

Багато лунало і привітань на адресу ювілярів. Їх прийшли привітати колеги, мистецтвознавці, церковні та світські хори, з якими «Родина» постійно обмінюється творчим досвідом на львівських музичних імпрезах та фестивалях духовного співу. Музичними дарунками стали виступи Хору національної та духовної пісні «Вірли», камерної студії під керівництвом Вікторії Кобильчак, хору «Оранта» Ставропігійної церкви Успення Богородиці УАПЦ, архикатедрального хору Собору св. Юра, мішаного хору кафедри музичного мистецтва факультету культури і мистецтв Львівського національного університету імені Івана Франка.

Традиція церковного хорового співу у храмі Преображення ГНІХ передається із покоління в покоління, оскільки хористами є парафіяни храму у декількох поколіннях. Очевидно, що за століття, учасником преображенського хору називала себе не одна сотня співаків.

Спів його завжди звучить і звучатиме від душі і для душі, бо лише любов до пісні здатна передати найпотаємніші думки, надії і сподівання. Всі ці роки хор «Родина» дарує людям духовні твори, у яких кожен слухач знаходить і радість, і смуток, утіху й любов, бо найкраще, найдосконаліше мистецтво присвячене Богові…

Зоряна Степанишин

Назад

Архів новин

25-01-2018 ВЕРТЕП 2018
08-01-2012 Вертеп
03-05-2011 TOTUS TUUS