Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Думка Блаженнішого на Зіслання св. Духа

20-06-2021

Сьогодні Христова Церква святкує одне з найбільших свят. Сьогодні голосом серця нашої молитви вітаємо між нами Святого і Животворящого Духа і дякуємо нашому Триєдиному Богові за Його прихід до нас.
До дня П’ятидесятниці наш Творець готував своє створіння, мабуть, від самого початку історії людини і світу. І ось цей день настав. Як нам про це сповіщає євангелист Лука, коли дванадцять апостолів разом з Пречистою Дівою Марією були на молитві, на них у вигляді вогняних язиків зійшов Дух Святий.
Святий Іларій з Пуатьє, один з найбільших учителів Церкви західного світу IV століття, говорить про зішестя Святого Духа і дію третьої Божої Особи в житті людини так: «Усе духовне і все святе походить від Святого Духа. Немає духовного життя, немає повноцінного повнокровного життя людини без присутності і діяння Святого Духа. Немає святості, яка б не була виявом присутності, зокрема у людині того єдиного святого, яким є наш Триєдиний Бог».
Святий Іларій також каже, що Дух Святий є начебто контактом людини з Богом. Цікаво, що це слово «контакт» написане у IV столітті, звучить по-особливому у вухах сучасної людини, яка живе в технократичному світі. Якщо немає контакту, нема поєднання з джерелом живлення, з джерелом енергії, то усе завмирає, усе занурюється в темряву. Навіть у сучасному світі, якщо немає контакту, людство зупиняється.
Для того, щоб людині не зупинитися, не попасти в розпуку та темряву, Дух Святий є тією іскрою життя, тим контактом, який оживляє, надихає, дає нове життя, новий рух, нові сили, ідею, нову енергію кожній і кожному, хто відкриває своє серце до того Дивного Гостя людської душі.
2,7 тис.Олег Гринь, Taras Borovets та ще 2,7 тис.
88 коментарів
1 тис. поширень
 
Подобається
 
 
Коментувати
 
Поширити

Назад

Архів новин