Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

Глава УГКЦ очолить в Архикатедральному соборі Святого Юра почитання святині - Нерукотворного образу Ісуса Христа

30-01-2015

Нагадаємо, що святиня буде виставлена до почитання з 30 січня до 15 лютого 2015 року. Постійне місце перебування цієї унікальної цїреліквії ─ особиста захристія Папи Франциска. Востаннє була вивезена з Ватикану сто років тому.

На прохання Митрополита Львівського Високопреосвященнішого владики Ігоря, за благословенням Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава, Святіший Вселенський Архиєрей Папа Франциск дає для молитовного почитання в Україні оригінал Нерукотворного образу Ісуса Христа.

Святиня прибуде до України і буде виставлена в Архикатедральному соборі Святого Юра у Львові з 30 січня по 15 лютого 2015 року. Впродовж двох тижнів вірні матимуть можливість діткнутися святині світового значення, помолитися перед нею.
 
Організатори закликають усіх, хто збирається відвідати Архикатедральний собор Юра, не брати із собою жодних зайвих предметів, великих валіз чи будь-чого, що могло б зашкодити безпеці людей і реліквії.

Суворо забороняється у храмі фотографувати реліквію, знімати на камери чи в будь-який інший спосіб фіксувати Нерукотворний образ.


Довідка: 

Нерукотворний образ Господа нашого Ісуса Христа – це особлива ікона Спасителя, зображена в чудесний спосіб нелюдською рукою. Науковці розглядають його як одне із найдавніших зображень лику Христа, які дійшли до наших днів.

 

Цей образ є особливою реліквією для християн. У Церкві він відомий також як Спас Нерукотворний, Святий Лик, Зображення з Едесси або Мандиліон, що у перекладі означає «обрус».

 

Історія Нерукотворного образу оповита багатьма переказами. Відомо кілька версій походження цієї святині, з яких найпоширеніші дві. Одна з них говорить про праведну жінку Вероніку, яка обтерла обличчя Христа під час хресної дороги. Інша вказує на історію зцілення едеського царя Авгаря ликом Спасителя, зображеного в чудесний спосіб на полотні, яким Христос обтер своє обличчя.

 

Сьогодні цей Нерукотворний образ Господній як неоціненний скарб християнської традиції зберігається у Папській захристії Секстинської Капелли. Щороку він виставляється для почитання після Вечірні у 5-ту неділю Великого посту в базиліці Святого апостола Петра, на балконі над монументальною статуєю святої Вероніки, яка тримає в руках хустину, на якій відбите Христове обличчя.

http://www.ugcc.lviv.ua/actual/news/1220-Glava_UGKC_ocholit_v_Arhikatedral.html

Назад

Архів новин