Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

22-га річниця переходу храму Преображення ГНІХ в лоно УГКЦ

30-10-2011

 

«Слухаючи голосу власної совісті і прагнення народу, просимо ієрарха Кир Володимира Митрополита Львівського і Галицького Української Католицької Церкви прийняти нас разом з вірною паствою в лоно Греко-Католицької Церкви».

Із заяви-звернення, о. Ярослав Чухній, 29 жовтня 1989р.

 

30 жовтня 2011 р. Високопреосвященніший Владика Ігор, Архиєпископ Львівський, відслужив Божественну Літургію з нагоди 22-ої річниці переходу храму Преображення ГНІХ в лоно УГКЦ. Архиєрею співслужили парох храму, митрофорний протопресвітер Ярослав Чухній, о. Ростислав Пендюк, о. Тарас Боровець та о. Ігор Яців.

«Ваша присутність у нашому Храмі, є свідоцтвом того, що ми усі потребуємо єдності в Ісусі Христі у видимий спосіб. – звернувся до Архиєрея, настоятель храму о. Ярослав. - Цією спільною молитвою ми свідчимо, що направду розуміємо, які важкі часи переживає церква. Вона завжди переживає фізичне гоніння, а що набагато страшніше, духовне спустошення. Ми пережили фізичне випробування, яке подарувало нам ХХ століття і згідністю пройшли його. Дякую, що ви ще раз пригадали нам, що ми живемо, не лише для того, щоб спожити якнайбільше ласк цього світу, але залишити, щось після себе».

Події жовтня 1989 року були переломними у житті не лише парафії храму Преображення ГНІХ, але й усієї Української Греко-Католицької Церкви. Отець Ярослав Чухній 29 жовтня 1989 року,після Божественної Літургії, отримавши батьківську підтримку містоблюстителя  Греко-католицького престолу у Львові митрополита Володимира Стернка, проголошує заяву-прохання про перехід в лоно УГКЦ. Саме храм Преображення, став колискою виходу церкви із підпілля, зібравши довкола себе усіх вірних, які протягом довгих років гонінь не зруйнували єдності з Апостольським Престолом.

http://www.ugcc.lviv.ua/index.php?option=com_content&task=view&id=2499&Itemid=97

Назад

Архів новин