Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

«Якщо Бог є світлом, то світлом життя є віра в Бога», - Блаженніший Святослав у Зарваниці

18-07-2013

Про це сказав Глава УГКЦ у ніч проти 14 липня після багатотисячного походу вірних зі свічками до монумента Матері Божої у місці її об'явлення. «За допомогою віри ми єднаємося із живим та вічним Богом, ми ним просвічуємося, стаємо його світлом, носіями Божественного проміння».

Першоієрарх закликав свідчити свою віру вчинками, а відтак піднести вгору свічники: «Світімо нашою вірою, не блукаймо в темряві, просвічуймо сьогодні наші родини, нашу Батьківщину - усіх тих людей, які є поруч». Опісля попросив кожного придивитися до своєї свічки та пригадати тих людей, від яких одержали віру в Бога. «Пригляньмося добре до наших світильників, бо сьогодні є наша відповідальність, щоб, боронь Боже, в наших руках, у нашому житті це світло віри не загасло. Пригляньмося добре до того світла, яке повинні носити в собі».

Оскільки цього року проща до Зарваниці присвячена Року віри та збіглася із 1025-річчям Хрещення України-Русі, Блаженніший говорив про важливість події Хрещення, як часу просвічення нашого народу. «Будьте віруючими, будьте християнами в тому часі, в якому Господь Бог передав нам той найбільший скарб нашого народу. Бо саме християнська віра була цією внутрішньою життєвою силою нашого народу понад 1000 років».

Глава УГКЦ закликав передати світло своєї віри дітям, друзям та ближнім, «щоб ця естафета мала продовження». «Саме нас Господь посилає, щоби просвітили їхню темряву... щоб “народ, який сидів у темряві”, побачив світло саме через нашу Церкву».

Похід зі свічками розпочався біля парафіяльного храму Зарваниці, де перебуває ікона Матері Божої Зарваницької. Після Літургії, яку очолив владика Дмитро (Григорак), єпарх Бучацький, вірні центральною вулицею села несли свічки та в супроводі оркестру співали пісню «Із Києва міста». Відтак на чудотворному місці вдарили дзвони, а прочани наблизилися до монумента, де Верховний Архиєпископ спільно з єпископами та священиками розпочав молебень до Матері Божої.

Прес-служба архиєпархії

Назад

Архів новин