Літургії онлайн ви можете бачити на сторінці нашого храму у соцмережі Фейсбук.

Детальніше »

Курс передподружніх катехетичних наук

Детальніше »

2023-12-25

Різдво Господа Нашого Ісуса Христа

2023-12-25

Найбільшим скарбом для людини є її духовний мир і певність у майбутньому! Така людина щасливою є від однієї думки – вона ніколи і за ніяких обставин не самотня. Коли вона має – дякує Богові за дар, коли переживає нестатки – надіється на Божу милість. Страхи перемагає певністю, що Всемилостивий Господь завжди захистить її, що їй і не годиться запалюватися гнівом на свого кривдника.

Радість від такого усвідомлення набирає сили коли переживаємо Різдво Господа нашого Ісуса Христа, Сина Божого.  Христос Рождається! – з покоління у покоління лунає християнське привітання, і відкриває перед людиною надзвичайну подію: « Бог так полюбив світ, що дав  Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ів.3,16). В простий, доступний до зрозуміння людині спосіб очоловічення,  Господь долає природні закони зачаття, вибирає собі приготовлений Ківот вмістилища – Пресвяту Діву Марію і народжується як людина, щоб, за словами нашої колядки - небо й землю в одно злучити.

Христос рождається, і тішиться людська душа з цієї події, і всеціло  передає цю  вістку у майбутнє, що: «Бог не послав Свого Сина у світ, щоб Він світ засудив, але, щоб через Нього світ спасся» (Ів. 3,17). Своєю присутністю на землі Спаситель Ісус Христос творить чудо з людською душею – з дитини тіла  обновляє її у дитя Царства Божого, у вмістилище Святого Духа (1Кор.6,19). Христос рождається, щоб разом з людиною знести тяготи цього світу і показати шлях людині  до Бога Отця, щоб вона, слухаючи Божого слова і приносячи плід своїх діл у терпінні (Лк.8,15), терпеливістю життя собі здобула(Лк. 21,19).

Коли запорані домашні справи, і все принишкло перед святою вечерею, по нашій українській традиції заглядаючи у вікно, шукаймо очима знак неба – зірку, зірку Вифлеємську, що провадила і провадить до ясел, де поклався нашого ради спасення Богомладенець Ісус, шукаймо її, бо вона – знак Світла, що у світ прибуло (Ів. 3,19), і тим свідчімо, що до світла йдемо, шукаючи правди у світі беззаконня. Хай світло Вифлеємської зорі просвічує нас, і вказує як дорого ми викуплені з неволі гріха, як тілом і духом маємо прославляти Бога, бо ж Божі ми (1Кор.3,20). Лише  тоді нам, сповненим духовної радості, буде сприйнятливим слово Ангела: «Не бійтесь, бо я ось благовіщу вам радість велику, що станеться людям усім. Бо сьогодні в Давидовому місті народився для вас Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк.2,10-11).

 Спішімо до храму, бо місце дітей у батьківському домі. Там, люблячим серцем і щирим духом злучімося у спільній молитві перед яслами, де спочиває народжений Богочоловік і одним серцем і одними устами заявімо світові: « З нами Бог розумійте народи і покоряйтеся, бо з нами Бог». І хай нашою присутністю в храмі буде стверджене слово нашої колядки – « золота срібла не можемо дати…

лиш віру серця і любов щиру». Тут, в храмі, разом з ликами святих, злучімо минуле з сьогоденням і разом з ангелами співаймо: « Слава на висотах Богу, і на землі мир, в людях  благовоління»(Лк.2,14).

З нагоди Різдва Господа нашого Ісуса Христа засилаю Вам найщиріші побажання:  з повноти серця бажаю Вам прагнути глибокого пережиття духовної зустрічі з народженим Богомладенцем;  хай світло Вифлеємської зорі освічує Ваші життєві дороги, щоб сповнені вони були  лише спрагою досконалості і святості. Божі дари хай сповняють Ваше серце радістю, любов’ю і духовним миром.

Щедрих Божих дарів у Новому 2011 році! Хай об’являться вони кріпким здоров’ям, справжньою любовю до Господа і ближнього. В домі Вашому хай вистарчить статку і на милосердя!                                 Парох

Різдво Христове

2023-12-25

1.

Різдво Христове